DOM KRESY wznawia działalność.

Szanowni Państwo,
po półrocznej przerwie DOM KRESY wznawia działalność. Tak, jak ustaliliśmy, nasze spotkania odbywają się w ostatnią środę miesiąca. Ze względu na konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego, zapraszam w środę, 30 września o godz. 17.00 do sali AKWEN „Solidarności” (Gdańsk, Wały Piastowskie 24), blisko stacji kolejki PKP Gdańsk-Główny, obok tzw. Zieleniaka. Sala jest duża i może pomieścić w normalnych warunkach 120 osób. W sytuacji pandemicznej maksymalna liczba uczestników naszego spotkania wynosi 50 osób. Mniejsza liczba osób, maseczki i dezynfekcja rąk mają zapewnić nam maksimum bezpieczeństwa.

Gościem DOMU KRESY będzie dr Waldemar Wołkanowski, urodzony w Opolu historyk o korzeniach wileńskich, miłośnik i znawca Wilna, który zaprezentuje nam swoją najnowszą książkę „Wileńskie ABC”Ludzie, miejsca, historie. To pierwszy tom opowieści o Wilnie z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. Książkę (264 strony z ilustracjami) będzie można kupić w cenie 45 zł i oczywiście otrzymać dedykację autora. Książkę wydano w Wilnie i jest ona inauguracją serii „Biblioteka Wilnoteki”.

Ze względu na pandemię, liczba uczestników spotkania jest ograniczona, dlatego bardzo proszę o potwierdzenie udziału w spotkaniu, e-mailowo lub dzwoniąc do mnie pod numer 601 979 828. Przypominam o zabraniu maseczek i dezynfekcji rąk.
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia
Michał Rzepiak
Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Oddział Pomorski
społeczny koordynator projektu DOM KRESY w Gdańsku601 979 828
PS. Bardzo dziękuję za pozytywne głosy, dotyczące Kresowego Saloniku Radia Gdańsk. Jak zawsze, zapraszam do słuchania nas w każdą sobotę, kilka minut po godz. 17.00