Wielkanocny Koncert Dobroczynny w Gdańsku

Wydarzenie odbyło się na rzecz Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

W wigilię Niedzieli Palmowej, w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, odbył się Wielkanocny Koncert Dobroczynny na rzecz Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

Gwiazdami wieczoru byli goście z Wileńszczyzny: znany i ceniony Zespół Tańca Ludowego „Perła” z Niemenczyna, wykonujący tańce narodowe i ludowe polskie, litewskie, ukraińskie, rosyjskie i innych narodów oraz Zespół „Mejszagolanki”, wokalny zespół kobiecy, na którego repertuar składają się polskie pieśni ludowe i patriotyczne, pieśni biesiadne i estradowe.

Gościem specjalnym koncertu była siostra Michaela Rak – założycielka i dyrektor wileńskiego hospicjum.

Piękną oprawą wydarzenia były także oryginalne, wileńskie palmy i ręcznie robione piernikowe serca, tradycyjnie obecne podczas Kaziuków – barwnego jarmarku obchodzonego od ponad 400 lat w Wilnie, 4 marca, ku czci św. Kazimierza, patrona Polski i Litwy.

Organizatorami koncertu było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Dom Kresy w Gdańsku oraz Gmina Kolbudy – partnerska gmina podwileńskiego Niemenczyna.

Bilety kosztowały 30 zł, a całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży biletów palm i serc wielkanocnych został przeznaczony na rzecz budowy oddziału dziecięcego wileńskiego hospicjum.